17 Aralık 2012 Pazartesi

Nişantaşı, 2013'ü Oyuncak Fabrikası'nda Karşılıyor


Yeni bir yılı, kocaman umutlarla bekliyoruz. Bu heyecanla, günlerimiz biraz daha hareketli geçiriyoruz. Ne de olsa Yılbaşı gecesine hem şık hem de hediyelerimiz elimizde girmeliyiz. Bunun için de hazırlık gerekiyor.

Mağazalar, ayın başından itibaren bizi bu heyecana biraz daha yaklaştırdı. Vitrinler ışıl ışılken sadece alışveriş yapmak değil, süslenmiş sokaklarda gezmek de çok keyifli.

Bu yıl Nişantaşı yine cıvıl cıvıl. Geleneksel hale gelen sokak süslemelerini görmek için şehrin farklı yerlerinden hatta yakın şehirlerden gelenlerin sayısı da çoğalıyor.
Nişantaşı’ndaki konsept ise Oyuncak Fabrikası… Ünlü Rus besteci Çaykovski’nin 1891 yılında bestelediği Fındıkkıran Balesi’nden esinlenilerek yaratılan konsept çerçevesinde kurşun askerler, oyuncak ayıcıklar, hediye paketleri ve yılbaşı neşesini yansıtan süslemeler Nişantaşı sokaklarında yerini aldı. Şişli Belediyesi, tüm bu süslemeleri geçen yıl da olduğu gibi A46 Organizasyon ile hayata geçirdi.

Abdi İpekçi Caddesi’nde yürüdüğünüzde size kocaman kurşun askerler eşlik ediyor. Aynı zamanda ışıklı tag’ların altından geçiyorsunuz. Meydanda bir de 7m’lik dev bir yılbaşı ağacı bulunuyor. Bir de fayton gezisi…Hiç yorum yok: