25 Mart 2012 Pazar

Işıkla gelen değişimSloganlarıyla bütünleşen tasarımlara hayat veren Diane Von Furstenberg, sezona hazır. Her yaştaki kadının iç dünyasını her yönüyle keşfetmek felsefesiyle ortaya çıkardığı koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sunan
Diane Von Furstenberg ve markanın çok yönlü kreatif direktörü Yvan Mispelaere, bu kez de The light appears and everything changes-Işığın ortaya çıkmasıyla her şey değişiyor sloganından ilham aldı.
Marka, yeni koleksiyonuyla kadının hayattaki duruşunu derin duygularını farklı konseptlerle bütünleştirirken kumaşları ve orijinal tarzlardaki çizgileriyle de kadını kendi stilini oluşturmasına yardım ediyor. Çiçek ve dantel dokulu, teni saran formlarla özel yıkama, hacimli kotonu harmanlayan koleksiyonuyla marka, yeniliklere açık olma özelliğiyle bu sezona heyecanlı bir başlangıç sunuyor.

Marka özgürlüğüne düşkün olan kadınlara ithaf ettiği yeni koleksiyonunda kullandığı silüeti, ışığın etrafa yaydığı berrak renklerle turkuvazın enerjisi, mercanın ateşi ve mint renginin parlak yansımasını esşiz tasarımlarına aktarıyor. Kurallara ve sınırlara bağlı kalmayan kadını ise koleksiyonunda, özgün hatlarıyla maskülen detaylı dizaynlar vurgulyor. Asi ruhlu olarak tanımladığı kadının baştan çıkarıcı karakterini ön plana çıkarıyor. Kadının her adım atışında, her dokunuşunda yüzünde beliren sıcacık romantik silüetiyle ışığın parlak tınısının sarmalandığı Diane Von Furstenberg 2012 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nun her bir parçası kadınların özgünlüğüne, hayallerine ve duruşuna ithaf ediliyor.