18 Aralık 2012 Salı

Şans Turnanız Yanınızda Olsun


Artık her şeyde farklı olanı tercih ediyoruz. 1970'li ve 80’li yıllarda mesela ev dekorasyonunda renkler ve mobilyalar hemen hemen aynıydı. Bugün annelerimizin vitrinindeki kristal bir tepsiyi mutlaka bir arkadaşınızın annesinin evinde de görebilirsiniz. Çünkü o zaman moda neyse tıpatıp uyulur, uygulanırdı. ‘Tasarım’ kelimesi hayatımıza girdiğinden bu yana ise sadece dekorasyonda değil başta giyim kuşamda olmak üzere kullandığımız her türlü eşyaya kadar bize özel olanları seçmeye başladık.
Durum böyle olunca, bu yöndeki girişimcilerin de sayısı her geçen gün artıyor. Moda sektörü, dev moda evlerinin yanı sıra yaratıcılıkta sınır tanımayan isimlerle de besleniyor. Takı tasarımı, bu sektörün önemli kollarından... Ülkemizde de bu konuda marka olan isimler arasında yerini alan Nehir Ekmekçiler, oluşturduğu felsefe çerçevesinde koleksiyonlar hazırlıyor. O, markasına ise Kamalaya adını vermiş.
KamalayaDesign, yılın bu son günlerinde 2013’ün şans ve bereket getirmesi için Şans Turnası adını verdiği kolyeyi koleksiyonuna kattı. Çünkü turna, yüzyıllardır farklı kültürlerde şansın, sadakatin, uzun yaşamın ve mutluluğun sembolü olarak kabul ediliyor. Şans Turnası, yeni bir çağı da karşılamaya hazırlanırken yeni başlangıçlarımıza eşlik edeceğe benziyor. Şık bir gece elbisesini veya sade bir akşamüzeri kıyafetinizi tamamlayan Şans Turnası, 8 ayar altından yapılmış ve bir de pırlanta kullanılmış.
Şans Turnası’nın Fiyatı:490 TL

17 Aralık 2012 Pazartesi

Nişantaşı, 2013'ü Oyuncak Fabrikası'nda Karşılıyor


Yeni bir yılı, kocaman umutlarla bekliyoruz. Bu heyecanla, günlerimiz biraz daha hareketli geçiriyoruz. Ne de olsa Yılbaşı gecesine hem şık hem de hediyelerimiz elimizde girmeliyiz. Bunun için de hazırlık gerekiyor.

Mağazalar, ayın başından itibaren bizi bu heyecana biraz daha yaklaştırdı. Vitrinler ışıl ışılken sadece alışveriş yapmak değil, süslenmiş sokaklarda gezmek de çok keyifli.

Bu yıl Nişantaşı yine cıvıl cıvıl. Geleneksel hale gelen sokak süslemelerini görmek için şehrin farklı yerlerinden hatta yakın şehirlerden gelenlerin sayısı da çoğalıyor.
Nişantaşı’ndaki konsept ise Oyuncak Fabrikası… Ünlü Rus besteci Çaykovski’nin 1891 yılında bestelediği Fındıkkıran Balesi’nden esinlenilerek yaratılan konsept çerçevesinde kurşun askerler, oyuncak ayıcıklar, hediye paketleri ve yılbaşı neşesini yansıtan süslemeler Nişantaşı sokaklarında yerini aldı. Şişli Belediyesi, tüm bu süslemeleri geçen yıl da olduğu gibi A46 Organizasyon ile hayata geçirdi.

Abdi İpekçi Caddesi’nde yürüdüğünüzde size kocaman kurşun askerler eşlik ediyor. Aynı zamanda ışıklı tag’ların altından geçiyorsunuz. Meydanda bir de 7m’lik dev bir yılbaşı ağacı bulunuyor. Bir de fayton gezisi…