30 Mayıs 2013 Perşembe

Parizyen bir zarafet Ladurée

Kahve içmek için mutlaka zaman yaratırım. Aç da olsam tok da olsam bir fincan kahveye hayır demem. Bu kez kuzenimle şık bir kahve molası için Ladurée'yi seçtik. Bugüne kadar kahvelerimizi başbaşa yaptığımız uzun sohbetler eşliğinde içerken yaklaşık 7 aydır bize sessizce ama bazen minik tekmelerle Marina da eşlik ediyor. Mariiinaaaa, güzel bir yaz günü aramıza katılmanı sabırsızlıkla bekliyoruuzzz :))

Ladurée, servisinden dekorasyonuna kadar tam bir Parizyen şıklığı temsil ediyor. Şu günlerde benim gibi Paris sokaklarında gezmek isteyenlerdenseniz bu mekana uğrayarak bu duygunuzu kısmen de olsa tatmin edebilirsiniz. Mekanın iç ve arka tarafında kadife mini berjerlerle bir düzen yaratılmış. Ama sıcak bir yaz günü hele Nişantaşı'ndaysanız püfür püfür esen rüzgarın kıymetini bilerek sokak tarafında oturmayı tercih ediyoruz.

Önce rengarenk macaronların dizildiği vitrinin önünde seçmek için epeyi bir zaman harcıyoruz. Olmuyor masamıza geçip bu kez menüden altılı bir tabak macaron ve kahvelerimizi  ısmarlayıp sohbetimize başlıyoruz. Sunum o kadar zevkli ki, kenarı altın yaldızlı, renkli porselen tabak ve fincanlara gümüş kahvelikler eşlik ediyor. Kahve seçenekleri arasında Türk kahvesinin olmaması üzücü. Zira bu tip markaların lokal detayları da bünyesine katmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Espresso ve latte seçeneklerden...

Hiç yorum yok: