30 Aralık 2015 Çarşamba

Mutlu Yıllar!

Yeni yıl kapıda. İçeri girdi girecek. Heyecanla bekliyoruz kendisini. Bize neler getirecek merak içindeyiz. Dileklerimiz var Yeni Yıl'a dair... Yapacaklarımız ve verdiğimiz kararlar... Bu listeleri çok abartmayın derim. Hayat bu, belli mi olur. Bir anda bambaşka bir yola saparsınız... E sapın da tabi. Göreceksiniz anın getirdikleri, sizin için en uygunu olacak. Durumunu beğenmeyenlere de 'seçimi siz yapmıştınız' diyeceğim. O nedenle ne dilediğinize her zaman dikkat edin. Çünkü gün gelir gerçekleşebilir. 

Dünyada ve ülkemizde hayat bir hayli karışık. Siz de evinizde ve çevrenizde sakin, huzurlu ve keyifli bir yaşam oluşturun. Sizi dinleyen, fikrini dile getirirken sizi önemseyen, sizi gerçekten seven ve huzur veren insanlarla görüşün. Siz de karşınızdakine aynı şekilde yaklaşın. Mutsuzluk getirecek kapıları açmayın bile. Bunu hissedersiniz zaten... 

Yapmak istedikleriniz, hayalinizde olan, üzerinde düşünüp düşünüp durduğunuz o her ne ise yapın artık. Ben yapmaya başladım bile...

Sevdiğinize sarılın, sevdiğinizi söyleyin, zaman ayırın, durum ne olursa olsun. Çünkü günün sonunda işte o sevdiğiniz yanınızda olacaktır. 

Aşk emek istermiş, ama hissediyorsanız emek verin. Karşılığını alacaksınız. Ben aldım ;)

Bereketinizi arttırın. Nasıl mı? Onu ben de çözemedim henüz. Çözüm önerisi varsa, merakla dinlerim:)

Bol bol seyahat edin. Başka şehirlerin sokaklarında yürümek güzeldir. Değişik lezzetler tatmayı unutmayın. Hayatınıza da lezzet gelir. Mesela Roma'da yediğiniz o muhteşem makarnayı veya Kyoto'da denediğiniz onigiri ve gyudon'u gelin evinizde yapmayı deneyin. Bakın o seyahat o vakit daha da değerlenecektir.                                                                                                                                                                                     
Yani huzurlu, mutlu, bereketli, aşk dolu, keyifli ve lezzetli bir yıl geçirmenizi dilerim.

Bizi mutlu edenleri unutmamak için #Lily&the Snowman videosu çok hoşuma gitti :)