19 Eylül 2016 Pazartesi

İsteklerimize neden ulaşmayalım?

Zaman o kadar hızlı geçiyor ki, ben gerçekten çoook geride kalıyorum. Yetişemiyorum. Yetişemeyince mutsuz oluyorum...

Ne yapmalı, henüz bilmiyorum...

Mesela her hafta diyete başlama kararı alanlar gibi ben de bloğuma yazacağım, takı yapımına ağırlık vereceğim, yeni başka şeyleri ekleyerek bana ait bir tasarım koleksiyonu oluşturacağım... diyorum... Heves ve heyecan içinde motivasyonum tavan yapıyor. Ama kısa bir süre sonra da bu heyecan, yerle yeksan oluyor.

Neden? A) Zaman ayıramıyorum/ayırmıyorum B) Gerçekten istiyor muyum? C) Tembelim D)Hepsi!! Evet HEPSİ..!

Şehir hayatının, insanları gerçek yaşamdan uzaklaştırdığına (aslında daha çok şeyin yitirildiğini de düşünüyorum ama şimdi o olumsuz düşüncelerimi sıralamak istemiyorum) inanıyorum. Sabah gözümüzü açtığımız andan itibaren her şeye yetişmemiz gerekiyor. Bir bakıyorsunuz günün ortasına, sonra da sonuna gelmişsiniz... Bu süre zarfında da sadece görevleri veya yapılması gerekenleri yapmış oluyorsunuz.

Peki bu düzenin içinde kendi micro-cosmos'umuzu yaratmak mümkün mü? Tabi ki mümkün ama birkaç satır önce sıraladığım şıkları pozitife çevirmek gerekiyor. Yani istenilen konu için çabalamak ve en çok da disiplinli olmak...

Ben kendime bir söz veriyorum ve en azından yapmak istediklerimi parça parça yerine getirmeye çabalayacağım...

Gerçekten zaman çok çabuk geçiyor. Ne yapılırsa hayatın kârıdır unutmamak gerekir. Bunun için de hem disiplinli hem de anı yaşamanın becerisini kazanmak gerekir.

Nasıl ama yazarken mangalda kül bırakmayan cinsten cümleler kurmk kolay... Hadi bakalım bundan sonra gerçek adımlar atma zamanı...

Ege'de çok güzel bir adaya gittim. Uzakta sessizce duran. Çok etkilendim, sevdim. Bugün-yarın o yazımı tamamlayıp sizlere ileteceğim.

Tam istediğiniz bir yaşam dilerim !


Photo by, Rehacan Erus - 9.2016

1 yorum:

diver dedi ki...

Aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemek saçma oluyor. Aslında bunu hepimiz yapıyoruz. Bir an önce bunun değişmesi dileğiyle. Her şey gönlünce olsun sevgili blog yazarı.