15 Nisan 2016 Cuma

Kaslar çalışsın


Sağlıklı ve fit olmak için farklı teknikleri deneyimlemek isteyenlerdenseniz size Bio Body Tech'ten bahsedeceğim. 

Geçen akşam işten çıkıp Gümüşsuyu'ndaki CVK Park Bosphorus Oteli'nin bünyesindeki Safir SPA'ya gittim. Aslında giderken neyle karşılaşacağım konusunda pek bir fikrim yoktu. 

İşte macera başlıyor;
Tedirgin miyim biraz ;))

Önce termal kumaşlı taytla bluzu giyiniyorum. Böylece vücut ısısı bu sayede dengeleniyor... Bio body tech cihazını kullanmaya başlamadan önce giyinme işlemi devam ediyor.  zira üst kola, bacaklara  ve kalçaya cırt cırtlı bantlar takılıyor. Son olarak da dalış yeleği BC'ye benzeyen bir yelek daha giyiniyorum. Üzerime takılan bantların ve yeleğin iç kısımları nemlendiriliyor. Sebebi ise az sonra akımların vücuduma iletilmesini sağlamak... 

Makineden çıkan akım kablolar aracılığıyla kol, bacak, kalça, göğüs, sırt ve karın bölgelerine ulaştırılıyor. 

Sıra, makinenin çalıştırılmasına geliyor.  Her bir bölge için verilecek akımın limitleri belirleniyor. Ne yalan söyleyeyim başta biraz tedirgindim. Bu nedenle düşük frekans tercih ettim. Ama birkaç dakika sonra vücut alışıyor ve bu oran gerektiği takdirde yükseltilebiliyor. 

Akımlar kaslara ulaştıktan sonra sıra hareket etmeye geliyor. Eğitmenim Duygu Gezer'in gösterdiği hareketlerle kol, bacak, karın ve kalça kaslarını daha fazla harekete geçiriyorum. Sonunda ise kardio ve stretching ile 25 dakikalık seans tamamlanıyor. 

Seansımız bittiğinde terlemeyen ben, özellikle kas bölgelerimin terlemiş olduğunu gördüm. Bu da çalışmanın işe yaradığını gösteriyor.

Kısa zamanda hedefe odaklı Bio Body Tech, her seansta antrenman biraz daha yükseltiliyor. Jeam ve pilateste  üç veya dört kas çalışırken bu çalışmada tüm kas grupları aynı anda çalışıyor. 

Yaz öncesi fit bir görünüm için denemeye değer mi? Kesinlikle! 

Çalışsın bacaklar...


Stretchingle bitirdik. Çok ciddiyim:)