29 Nisan 2016 Cuma

Annelere özel hediye seçenekleriAnneler Günü yaklaşıyor. Hediye almanın can alıcı kısmı, hediyeye karar vermektir. Özel olacak, güzel olacak, beğenilecek, fonksiyonel ve fiyatı uygun olacak... kriterler sıralanınca insan bazen çıkmaza girebiliyor ve esin kaynağına ihtiyaç duyuyor... ben de size birkaç fikir vermek istedim;
Michael Kors, bu yıl Anneler Günü hediye kampanyasında anne olan ünlü model Alessandra Ambrosio ile 7 yaşındaki kızı Anja’ya yer verdi. Fotoğrafçı Pamela Hanson tarafından çekilen fotoğraflar, Anneler Günü’nün tüm hislerini yakalamayı başarmakla birlikte içtenliğe, paylaşmanın değerine ve annelik duygusuna yer veriyor. Online hediye rehberinin bir parçası olan kampanya, görselleri ve metinler, stil sahibi anneler ve kızları için mükemmel bir hediye fikri olan farklı ebatlardaki lüks el çantaları, lazer kesim sneaker’ları ve en yeni parfümü sunuyor.Bilintur A.Ş.’nin alt markası BKG, şu an 37 ilde 107 Müze Mağazası ve 74 Müze’nin Kahvesi ile hizmet veriyor. Replikalardan ev tekstiline, magnetten yayınlara kadar farklı kategorilerde 24 bini aşkın ürün yelpazesi bulunan BKG, Ar-Ge ekibi sayesinde kültürel tarihimiz ile ilgili ürünleri modern tasarımlarla buluşturuyor. Geleneksel ve klasik parçalardan hoşlanan annelere www.muzedenhediye.com'da özel hediye seçenekleri yer alıyor. Türkiye'de 37 şehirde, 107 Müze Mağazası ve 74 Müze'nin Kahvesi ile hizmet veren BKG, bu Anneler Günü'nde annelere hoş bir ikramda bulunuyor; lokum eşliğinde Türk kahvesi. Kutlama kahvesini farklı bir atmosferde yudumlamak isterseniz en yakın müze veya ören yerine gidebilirsiniz. Siteden alacağınız hediyenin ödeme belgesi ile gitmeniz yeterli. 
Tatlı ve hoş duygular uyanıyor

Molton Brown, bir klasik olmaya aday yeni koleksiyonuyla baharı karşılıyor. Yenilenmenin sembolü vadi zambaklarından esinlenilerek yaratılan ‘Dewy Lily of the Valley & Star Anise’ adlı koleksiyonu nadir bulunan yıldız anason ile taçlandırılmış sofistike ürünlere sahip.
‘Dewy Lily of the Valley & Star Anise’ ürünlerinde tatlı ve hoş bir duygu uyandıran yıldız anason, vadi zambağı ve manolyanın tazeliği ile buluşurken, alt notalardaki ylang ylang da bu eşsiz bukete niş bir ruh katıyor. Baharı neşeyle karşılamak için hazırlanan koleksiyon klasik kokuların modern bir yorumu olarak tanımlanıyor. Molton Brown’ın duyguları uyandırmadaki ustalığını bir kez daha gözler önüne serdiği ‘Dewy Lily of the Valley & Star Anise’ koleksiyonu, duş jeli, vücut losyonu, Eau de Toilette, el kremi, mum ve oda kokusundan oluşan özel serisiyle bu bahar yenilenmenin ve tazelenmenin anahtarı olacak.
Dewy Lily of the Valley & Star Anise Duş Jeli: 85 TL
Dewy Lily of the Valley & Star Anise Vücut Losyonu: 90 TL
Dewy Lily of the Valley & Star Anise Eau de Toilette: 170 TL
Dewy Lily of the Valley & Star Anise El Kremi: 50 TL
Dewy Lily of the Valley & Star Anise Mum: 1wick 150 TL – 3wick 230 TL
Dewy Lily of the Valley & Star Anise Oda Kokusu: 200 TL

Anneye eşsiz bir tasarım

Eserleri müzelerde sergilenen Fransız cam ve mücevher tasarımcısı René Jules Lalique, sanat eseri şişelerini doldurmak için bir parfüm yaratmaya karar verir. Ve böylece 1860 yılından günümüze ulaşan eşsiz bir koku doğar! Sadece Tekin Acar mağazalarında satılan Lalique’in adı gibi aşkı çağrıştıran ikonik parfümü L’AMOUR da eşsiz notalarıyla bütün kadınları fethedecek. Yazın enerjisini ve zarafeti bir arada sunan parfümde üst nota; bergamot, tomurcuk gül ve portakal çiçeğinin tazelik veren ve ferahlatıcı kokusuyla taçlandırılmış. Yasemin, gardenya ve sümbültebere gibi beyaz çiçeklerle bezenmiş L’AMOUR’da alt nota ise sedir ağacı, sandal ağacı ve misk harmanı. Parfüm şişesin alt kısmı ise aşkın ve hayallerin rengi olan uçuk pembe.


Louis Vuitton Rio’da
Sezonun merakla beklenen Louis Vuitton Kadın Cruise 2017 defilesi, 28 Mayıs günü Rio de Janeiro’da Brezilyalı mimar Oscar Niemeyer tarafından dizayn edilen Niterói Modern Sanat Müzesi’nde gerçekleşecek. Tasarımıyla uçan bir çay tabağını andıran müze, Guanabara Körfezi’ne bakan bir tepenin üzerine inşaa edildi ve 1996 yılında açıldı. İlk kez bir defileye ev sahipliği yapıcak müze aynı zamanda 20’nci yaşını da kutlayacak.  Mimari yapının genel şekli aslında bulunduğu yamacın doğal konumu ve koşulların şekillendirmesi baz alınarak ortaya çıktığı gibi kayalık arazinin durumu, körfeze olan konumu, aldığı ışık gibi faktörler göz önünde bulundurulup son halini aldı. 

Peştamal çizgileri bu çantadaTasarımcı Güneş Mutlu’nun yarattığı Mehry Mu, klasik markalar arasında çoktan yerini aldı. Markanın yeni koleksiyonu hamam temasından ilham alınarak tasarlandı. Son dönemde yeniden omuzlarda gördüğümüz 'bucket bag' olarak bilinen büzgülü çantayı mistik bir bakış açısıyla yorumlayan Mutlu, Hammam’ın oluşum hikayesini şöyle anlatıyor: “Bu kez belinde peştamal bağlı ibrikçi bir adam resminden yola çıktım. Peştamal dokusu her zaman aklımı çelen bir desen ancak bunu özel bir şekilde yorumlamak istedim ve bu deseni hamamda kullanılan kovalarla birleştirerek mistik ve kültürel bir tasarım yarattım. Gerçek anlamda bir hamam kovası tasarımına peştamalın dağınık püsküllerini andıran ponponlar ekledim.” Koleksiyonun düz mavi, bej ve taba süet seçenekleri de var.