19 Eylül 2016 Pazartesi

Kenzo x H&M Kampanyasına, Jean-Paul Goude imzasıModa dünyasının ünlü tasarımcıları ile iş birlikleri yapan H&M, bu kez marka için Kenzo ile bir araya geliyor. Kenzo x H&M’in kampanyasının filmini ise ikonik fotoğrafçı Jean-Paul Goude çekti.

Kampanya filminde bir birbirinden özgün 7 isim rol alıyor: Iman, Rosario Dawson, Chance The Rapper, Ryuichi Sakamoto, Chloe Sevigny, Suboi ve Xiuhtezcatl Martinez. Kampanya 17 Ekim’de yayınlanmaya başlayacak, koleksiyon ise 3 Kasım’da 250 seçili H&M mağazasında olacak.

Jean-Paul Goude son 50 yıldır moda dünyasına damga vuran en çarpıcı işlerden bazılarının arkasındaki isim olarak tanınıyor. Goude, Kenzo x H&M için de her zamanki özgün stilini  kullanarak, basılı ve billboadlarda yer alacak bir kampanya hazırladı.“İdollerimizle çalışmak harika. Ve Jean-Paul Gaude gerçek bir moda idolü. Kenzo x H&M için yaptığı çekimler inanılmaz. Koleksiyonun özgür ruhunu,  pozitifliğini ve karakterini tam yansıtan kareler çekti’’ diyor Kenzo Kreatif Direktörleri Carol Lim ve Humberto Leon.


“H&M’le, Carol ve Humberto ile birlikte Kenzo x H&M kampanyasında çalışmak gerçekten maceraydı. Koleksiyona kattıkları duruşu, gençliklerini, enerjilerini, eğlenceyi ve stili çok sevdim’’ diyor Jean-Paul Goude.
İsteklerimize neden ulaşmayalım?

Zaman o kadar hızlı geçiyor ki, ben gerçekten çoook geride kalıyorum. Yetişemiyorum. Yetişemeyince mutsuz oluyorum...

Ne yapmalı, henüz bilmiyorum...

Mesela her hafta diyete başlama kararı alanlar gibi ben de bloğuma yazacağım, takı yapımına ağırlık vereceğim, yeni başka şeyleri ekleyerek bana ait bir tasarım koleksiyonu oluşturacağım... diyorum... Heves ve heyecan içinde motivasyonum tavan yapıyor. Ama kısa bir süre sonra da bu heyecan, yerle yeksan oluyor.

Neden? A) Zaman ayıramıyorum/ayırmıyorum B) Gerçekten istiyor muyum? C) Tembelim D)Hepsi!! Evet HEPSİ..!

Şehir hayatının, insanları gerçek yaşamdan uzaklaştırdığına (aslında daha çok şeyin yitirildiğini de düşünüyorum ama şimdi o olumsuz düşüncelerimi sıralamak istemiyorum) inanıyorum. Sabah gözümüzü açtığımız andan itibaren her şeye yetişmemiz gerekiyor. Bir bakıyorsunuz günün ortasına, sonra da sonuna gelmişsiniz... Bu süre zarfında da sadece görevleri veya yapılması gerekenleri yapmış oluyorsunuz.

Peki bu düzenin içinde kendi micro-cosmos'umuzu yaratmak mümkün mü? Tabi ki mümkün ama birkaç satır önce sıraladığım şıkları pozitife çevirmek gerekiyor. Yani istenilen konu için çabalamak ve en çok da disiplinli olmak...

Ben kendime bir söz veriyorum ve en azından yapmak istediklerimi parça parça yerine getirmeye çabalayacağım...

Gerçekten zaman çok çabuk geçiyor. Ne yapılırsa hayatın kârıdır unutmamak gerekir. Bunun için de hem disiplinli hem de anı yaşamanın becerisini kazanmak gerekir.

Nasıl ama yazarken mangalda kül bırakmayan cinsten cümleler kurmk kolay... Hadi bakalım bundan sonra gerçek adımlar atma zamanı...

Ege'de çok güzel bir adaya gittim. Uzakta sessizce duran. Çok etkilendim, sevdim. Bugün-yarın o yazımı tamamlayıp sizlere ileteceğim.

Tam istediğiniz bir yaşam dilerim !


Photo by, Rehacan Erus - 9.2016