7 Nisan 2017 Cuma

İtalya’ya Dönüş 1927
Salvatore Ferragamo’nun Amerika’dan İtalya’ya dönüşünün üzerinden tam 90 yıl geçti. Salvatore Ferragamo Müzesi, bu dönüşü onurlandırmak adına “İtalya’ya Dönüş 1927” isimli bir sergi açıyor. Carlo Sisi’nin küratörlüğünü üstlendiği sergi 18 Mayıs günü sanatseverlerle buluşacak ve 2 Mayıs 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.
20’nci yüzyılın görsel kültürünün çeşitli elementleri üzerinde keşfe çıkan sergi farklı bakış açılarına işlere ve temalara yoğunlaşıyor. Sergide, Birinci Dünya Savaşı sonrası otoritenin ve faşist rejimin yükselişine de sosyal ve kültürel açıdan yaklaşan sanat çalışmalarına ve Ferragamo’nun bu süreçteki yaratıcı çalışmalarına da rastlamak mümkün. 
Bu öncül sergide Maccrini, Martini, Thayaht, Gia Ponto, Rosai, Balla, Depero gibi sanatçıların pek çok çalışması sergilenecek, buna ek olarak o döneme ait kıyafet ve kumaş, özenle hazırlanmış olan el yapımı eşyalar, fotoğraf ve tanıtımlar da sanatseverlerle buluşacak. Ve tabii ki Salvatore Ferragamo’nun çekiciliğini çağdaş sanat dünyasına bir kez daha kanıtlayacak, tasarımcının 1920 yapımı ayakkabıları…
-->

Hiç yorum yok: