9 Mayıs 2017 Salı

Biri Türk, biri İtalyanNazlı Gürer Aldıkaçtı, tekstil alanındaki bilgi birikimini çizim yeteneğiyle birleştirerek 15 yıl önce adının baş harflerinden oluşan NGSTYLE’ı kurdu. Şehirli kadına hitap eden marka, bu sezon ilk kez hazırladığı plaj koleksiyonu ile İtalyan O bag markası ile bir iş birliğine imza attı. O bag’in Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan temsilcisi Nabat Garakhanova ile Nazlı Gürer Aldıkaçtı, tesadüfen tanıştıktan hemen sonra böyle bir güç birliği başlattıklarını anlatıyor. O bag’in bu tarz iş birliklerine seçici yaklaştığın belirten Nabat Garakhanova, “NGSTYLE’ı incelediklerinde Avrupa çizgilerinde buldular ve her iki markanın hedef kitlelerinin aynı olduğunu gördüler” diyor.
BUTİKLERİ O BAG&NG’Yİ DE AÇTILAR
NG Beach Wear hakkında detay veren Nazlı Gürer Aldıkaçtı, “28 parçadan oluşan koleksiyon doğal, zamanla yarışan yüzde 100 koton ve şifonlarla, özel desen ve renklerimizi bir araya getirdik. Fuşya, siyah ve beyaz renklerin ağırlıklı olduğu koleksiyon, çiçek ve palmiye desenlerle canlanıyor. Şifon kumaşların metal aksesuar ve püsküllerle, pamuk vual kumaşların dantel ve saçaklarla birleştiği tasarımlar yer alıyor” diye anlatıyor. İkili, ilk butikleri O bag&NG’yi ise Bodrum-Paramout Otel’de açtı.
YÖNELİM; TASARIM ODAKLI ÖZEL OLANA
Garakhanova, “Biliyorsunuz O bag gövdelerden oluşuyor; sapları, içi ve süsü kişiye özel olarak hazırlanıyor. Yani dizaynınızı başkasında göremezsiniz. Ayrıca ürünler ve koleksiyonlar sınırlı sayıda geliyor. Bu anlamda çok kriz yaşıyoruz. Türkiye birkaç yıl önce bir doyum noktasına geldi. Eskiden Chanel ve Hermes almak için sıraya girilirken şimdilerde bunlara ulaşmak kolaylaştı. Günümüzde ise insanlar, tasarım odaklı özel olana yöneliyor. O bag’ler yüzde 100 İtalya’da üretiliyor. Bu da müşteri memnuniyetini yükseltiyor” diyor.